אודות 'הקשר החברתי' וד"ר אסף שטיין


על האתר

הוקם באוגוסט 2009 במטרה להפיץ ידע וכלים לעוסקים ביזמות חברתית, פילנתרופיה וחינוך.

למי שמתחיל בלמידה על יזמות חברתית-עסקית מומלץ להתחיל בסקירה של הקישורים בצד שמאל של העמוד הראשי ולהמשיך בעמוד ה'כלים', שם תמצאו הפניות למאגרי מידע וכלי חיפוש, דוגמת חיפוש באתרי קרנות פילנתרופיות. בצידו השמאלי של העמוד תוכלו להירשם לעדכונים במייל או רסס (RSS). אשמח לפרסם טקסטים אורחים במידה והם מתאימים לאחד מתחומי העניין של האתר.

מי אני

ד"ר אסף שטיין: חוקר יזמות וחברה, פילנתרופיה ועסקים. מנחה יזמים ומנהלים בשיטת הסטוריטלינג (storytelling).

ב-2014 ערכתי מחקר פוסט-דוק בנושא דילמות אתיות של עסקים חברתיים (הפקולטה לניהול, אונ' בן-גוריון, ובשיתוף קרן דואליס לעסקים חברתיים). סיימתי את לימודי התואר השלישי בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אונ' בר-אילן. בעבודת הדוקטורט חקרתי תוכנית חונכות של יזמי היי-טק ליזמים חברתיים. ב-2007 סיימתי תואר שני בסוציולוגיה של החינוך (החוג לחינוך והחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אונ' תל-אביב). את התזה כתבתי על עסקים ומסחור תוכניות לימודים במערכת החינוך בישראל. העבודה זכתה לציון לשבח מהאגודה הסוציולוגית הישראלית.

נשוי למאיה ואבא לאלה ויונתן.

פרסומים

מאמר על מדיניות משרד החינוך ביחס לעסקים בבתי-ספר התפרסם בספר על הפרטה בחינוך הציבורי בישראל, בעריכת פרופ' אורית איכילוב ובהוצאת רמות.

מאמרים על התחדשות היהדות החילונית בתל-אביב-יפו ועל הדת האזרחית החדשה בשיתוף פרופ' נעמה צבר בן-יהושע. פורסמו במספר זירות אקדמיות ופופולאריות: כתב העת 'דור לדור', אסופת מאמרים לזכרו של פרופ' אריה לוי, וגיליון 'פנים' (הטקסט המלא באתר).

מחוץ לאקדמיה אני שומר פינה חמה בלב ל-'יומני המערבולת', סדרת טורים שפורסמה בדה-מרקר, מדור עסקים קטנים, ומתארת מפגשי למידה של קבוצת יזמים חברתיים בהאב (חלל עבודה משותף ליזמים חברתיים).

.My PhD abstract

צרו קשר, גם דרך המייל: steinasa@gmail.com

אסף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *