טיסן מנייר: מחשבות על הבלוג 'הקשר חברתי'


זהו, כך באמצע הקיץ אני קופץ למים של כתיבת בלוג באתר עצמאי משלי.

מה זאת יזמות חברתית?

מיהם אותם התורמים והקרנות הפילנתרופיות שאוהבים להגדיר כ-'פילנתרופיה חדשה'? ומה כל-כך חדש בהם?

כבר כמעט שנתיים, מאז שהתחלתי את הדוקטורט על פילנתרופיה חדשה ויזמות חברתית, ועדין כמעט כל יום אני לומד ומגלה דברים חדשים בתחום (לרוב גם בלי לעשות מאמץ מכוון ולחפש מאמר או ספר אקדמי, אלא 'סתם' – בקריאת בלוג, עיתון או ניוזלטר). הקמתי את הבלוג הזה כדי שישמש מקום להניח בו מחשבות ותובנות בהתהוות על המחקר האקדמי שלי, אבל גם על תחומי עניין שצברתי עם השנים. אני מקווה שעם הזמן הבלוג הזה יצמח וישתנה – מדף חלק למאגר קבצים וקישורים בנושאי חברה, חינוך, פילנתרופיה ויחסי נתינה, מגזר שלישי ויזמות חברתית, אנתרופולוגיה ומחקר במדעי החברה.

השימוש בהגדרה 'יזמות חברתית' הולך גדל, ואני מרגיש שהיום אני מסתכל על תופעה שהיא בשלבי פריצה ללב הפעילות שאנחנו הסוציולוגים קוראים 'חברה'. עבורי זה מקום מרתק להיות בו ואני שמח שסוף-סוף מצאתי זמן וכח לשלב בין המחקר שאני עורך על תופעה חברתית מרתקת ובין לקיחת חלק משמעותי יותר בתופעה חברתית צומחת ומרתקת לא פחות (שבדרך כלל קוראים לה 'ווב 2.0 ').

כשהייתי ילד אהבתי להכין מטוסי נייר. עכשיו אני מרגיש קצת כמו אותו ילד – רק שהפעם אני זורק לאוויר מחשבות ורעיונות בתקווה שהם יפגעו לא בגב המורה שכותבת על הלוח, אלא במי שיבחר לחזור ולקרוא באתר (ואולי גם לתרום לו בתגובות ובפוסטים אורחים). נכון להיום נדמה לי שהאתר הזה יוכל לעניין קהל מגוון: יזמים חברתיים, מנהלי קרנות ועמותות, מתנדבים, חוקרים מהאקדמיה, וכל מי שמענינת אותו עשייה חברתית.


4 תגובות על “טיסן מנייר: מחשבות על הבלוג 'הקשר חברתי'”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *