!המחקר הסתיים! הפוסט נשאר לתיעוד: מנהלים בעסק חברתי? אני רוצה להציג אתכם


המחקר הסתיים, לעיון בדו"ח המחקר דילמות אתיות של עסקים חברתיים לחצו כאן!

בקצרה

מנהלים בעסק חברתי? אשמח לשמוע מכם דרך השאלון האקדמי והקצר הבא:

http://bgumanagement.qualtrics.com/SE/?SID=SV_54GAD70ybk4cDXv

לאחרונה התחלתי מחקר פוסט-דוק בנושא דילמות של מנהלים בעסקים חברתיים. המחקר הנערך בהנחייתם של ד"ר חגי כץ וד"ר יותם לוריא מהפקולטה לניהול באוניברסיטת בן-גוריון, ובתמיכת קרן דואליס לעסקים חברתיים. בתמורה למילוי השאלון תוכלו להציג את הפעילות שלכם כאן בבלוג (פרטים בהמשך).

לחצו למעבר לשאלון

ובהרחבה…

על מה המחקר? נושא המחקר הוא דילמות של מנהלים בעסקים חברתיים.

ניהול הוא מלאכה מורכבת, הדורשת לקבל החלטות על בסיס יום-יומי: קביעת סדרי עדיפויות, התמודדות עם החלטות בזמן אמת, כשמעל הכל מרחפת שורת המאזן הכספי בסוף החודש (או הרבעון והשנה). אבל אם דילמות ניהוליות רגילות הן דבר מורכב, הדילמות של מנהלים בעסקים חברתיים הן מאתגרות באופן בולט אפילו יותר. לא אחת מנהלים בעסק חברתי נדרשים לשלב בין הרצון לעשות דברים כמו בעולם העסקי 'הרגיל' מצד אחד, תוך כדי שמירה על הערכים החברתיים בהם הם מאמינים. מה שעל הנייר, עם הקמת העסק נראה כ-Win-Win דורש כמעט כל יום לקבל החלטות שלא בהכרח מיטיבות אם אחד מהצדדים (העסקי מול החברתי). המחקר היום מכיר באופן ראשוני בלבד בקשיים המיוחדים הכרוכים בניהול עסק חברתי. דילמות כגון כיצד לאזן בין הדרישות השונות? אלו הקלות ראוי להעניק לעסקים חברתיים ומדוע? ומהם הקשיים הניהוליים שמאפיינים מנהלי עסקים חברתיים בעולם ובישראל? עוד מצפות לתשובה מלאה יותר.

איך אתם, מנהלי עסקים חברתיים יכולים לעזור? אני מקווה שבזכות התשובות שתספק בשאלון המצורף, נוכל בעתיד להציג את הקשיים הייחודיים לעסקים חברתיים בפני המחוקקים, ובפני כל מי ששואף ללמוד על האתגרים הצפויים לו בניהול עסק חברתי. בנוסף, אם אתם מאמינים שלשאול את השאלות הנכונות זהו כבר חצי דרך לפתרון, אתם מוזמנים להרהר ולהתעכב קצת יותר על השאלות שיוצגו לפניכם, מי יודע אולי גם תצאו מהשאלון עם כמה תובנות חדשות על אופן הניהול שלכם היום?

לא השתכנעתם?  בקרוב אתחיל סדרת פוסטים שתציג חלק מהמגוון המתרחב של עסקים חברתיים בישראל. מילוי השאלון מבטיח לכם מקום וחשיפה במסגרת הסדרה.

פספסתם? הנה הקישור:

http://bgumanagement.qualtrics.com/SE/?SID=SV_54GAD70ybk4cDXv
נתוני המחקר יוצגו תוך חיסיון מלא של המשיבים.

מקווה לשמוע מכם בקרוב,

אסף.

לחצו למעבר אל השאלון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *